kézi vákuumos emelő

Milyen helyzetben előnyös az akkumulátoros és kézi vákuumos emelő?

Amikor nagyméretű és egyben nehéz csempéket kell a helyükre illeszteni, akkor a kézi vákuumos emelő nélkülözhetetlen munkatárs. Az idő múlásával és a technikai megoldások, valamint az építőipari alapanyagok fejlődésével olyan új termékek születtek meg, amikről évtizedekkel ezelőtt még nem is álmodtunk.

A természetes kövekből, mint a gránit, bazalt és márvány készült csempéken túl, a gipszkarton maga sem egy nagyon régi burkolóanyag, ahogy az OSB lapok sem. Ezek mindegyikére jellemző, hogy gyakran nagyméretűek és nehéz fogást találni rajtuk, ami miatt a mozgatásuk akadozhat, főleg, ha valaki egyedül dolgozik azokkal.

Ezen a téren viszont jelentős áttörést hozott a szintén fiatalnak nevezhető, ámde nagyon napszerű vákuumos emelő. Egy igazán multifunkciós fogóeszközről van szó, aminek egyik speciális változata a burkoló vibráló. Ha a csempézés nagyméretű és vastag lapokkal történik, akkor erre mindenképpen szükségünk lesz, de először ismerkedjünk meg a kézi vákuumos emelő használatával!

Mikor kerül előtérbe az akkumulátoros és kézi vákuumos emelő?

Az időskálán legelőször egyértelműen a kézi vákuumos emelő jelent meg. Ennél az erős tapadást kiváltó vákuumot még kézi pumpálással hozzák létre, aminek erősségét egy nyomásmérő órán lehet végigkövetni. A TLS-XPB04 manuális vákuumos emelő ugyanakkor ellátható akkumulátorral is, ami megkönnyíti az alkalmazását.

A 200 mm átmérőjű, 3 rétegű tapadókorong hatalmas erővel szívja rá magát még az egyenetlen felületekre is azokon stabil fogást képezve. Leginkább akkor kerül előtérbe a kézi vákuumos emelő bevetése, amikor egyedül kívánunk dolgozni és tesszük ezt olyan elemekkel, amiket nem tudnánk kényelmesen megragadni. Csempelapoknál például az 50×50 cm-es és ezeknél nagyobb típusok lerakása, vagy falra helyezése már komoly kihívást jelent, de ugyanez igaz akkor is, amikor méretes üvegtáblákat akarunk cipelni.

A vákuumos emelő azonban kiváló társunk lesz és nem hagy bennünket cserben semmilyen helyzetben. Amennyiben pedig csempézésre kerül a sor, akkor a burkoló vibráló szintén egy olyan eszköz, amit jobb bekészítenünk a hatékonyság javítása érdekében.

A burkoló vibráló mindig alapos munkát végez

A burkoló vibráló voltaképpen egy termékcsalád megnevezése, ami akárcsak a vákuumos emelő, számos típust ölel fel. A hasonlóság abban adódik, hogy ezen is található egy gumitappancs, ami vákuum kiképzésével képes megragadni a lapokat, amíg azok a helyükre kerülnek. A fő funkciója azonban csak ezt követően kerül előtérbe.

A burkoló vibráló több frekvenciasebességgel rendelkezik. Olyan rezgéseket hoz létre, amik áthatolnak a szilárd testen, általában a csempén és hatással vannak a plasztikus ragasztóanyagra. Egy kisebb burkolólap lerakása során kézzel mozgatva, gumikalapáccsal ütögetve igyekeznek a szakemberek elérni az optimális tapadást, eltávolítani a levegőt és a felesleges ragasztót.

Érthető módon a méretesebb lapoknál ezek már nem hatásos megoldások és ilyenkor kerül előtérbe a burkoló vibráló. Ez nagyon precízen végzi el az említett feladatokat és gondoskodik a maximális tapadás biztosításáról. A burkolatszintezo.hu oldalon jó néhány típus közül válogathatunk, amiknek mindegyike megszolgálja a bizalmunkat.

Vélemény, hozzászólás?

Scroll to top